Praca w Norwegii
Praca w Norwegii – legalna praca za granicą
Praca i życie w Norwegii jest bardzo popularne, dlatego też pracodawcy zatrudniają osoby o najlepszych referencjach. Odkąd praca za granicą a dokładnie w Norwegii stała się legalna, kraj ten jest oblegany przez tłumy zainteresowanych pracą osób z różnych zakątków. Emigracja stała się wręcz masowa. Dzięki dwustronnemu porozumieniu obywatele UE mogą bez trudu podejmować pracę w Norwegii. Norwegia jako kraj do zarabiania pieniędzy ma duży potencjał. Ofert pracy w Norwegii warto szukać głównie w sieci, gdyż jest to sposób szybki i wygodny. Norwegia daje szansę na zarobek co najmniej trzykrotnie wyższy od tego w Polsce. Po załatwieniu formalności można zaczynać pracę. Przed wyjazdem należy przygotować sobie dokumenty, które są niezbędne do załatwienia wszelkich formalności. Potrzebne będzie pozwolenie na pobyt i na pracę. Kolejnym krokiem po uzyskaniu pozwoleń jest konieczne ubezpieczenie się na wypadek utarty zdrowia podczas wykonywanej pracy.Ponadto ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje wypłatę świadczeń w trakcie gdy ma się zwolnienie lekarskie w Norwegii.
Dobry zarobek w Skandynawii
Polacy pracujący dla norweskiego pracodawcy mają prawo do równego traktowania z obywatelami tego kraju. Dotyczy to oferowanych warunków pracy, umowy o pracę oraz płacy minimalnej. Kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, wyraźnie dało się zaobserwować jak zwiększona jest imigracja Polaków do innych krajów, w celu poszukiwania legalnej pracy. Praca w Norwegii jest dla wielu odskocznią od realiów Polskiego rynku pracy ale dla niektórych przymusem, aby zarobić na utrzymanie rodziny. Polonia w Norwegii jest zadowolona z warunków pracy i płacy jaką mogą im zaoferować pracodawcy. Osoby migrujące za pieniądzem i pracą mają nadzieje na spory zarobek, który nie ma porównania w warunkach polskiego rynku pracy. Najlepiej mieli i mają nadal osoby, które wybrały jako kraj migracji Norwegię oraz inne kraje Skandynawii. Do tej pory Norwegia cieszy się największym zainteresowaniem wśród krajów Skandynawskich. A i norwescy pracodawcy cenią emigrantów z Polski, bo wykazują oni chęci do pracy i duże zaangażowanie w o co robią.
Do Norwegii w pogoni za pieniądzem
Emigracja do Norwegii jest bardzo częstym zjawiskiem zauważalnym w Polsce. Tą tendencję obserwuje się zazwyczaj u ludzi młodych, które nie mają jeszcze swoich rodzin i domów. Są wolnymi ptakami szukającymi swojego miejsca na ziemi i nie straszna im jest zmiana miejsca zamieszkania. Starsze osoby, raczej nie lubią opuszczać kraju, chyba że tylko na wakacje. Ewentualnie sytuacja materialna może zmusić starszego wiekiem pracownika do zmiany pracodawcy na Norweskiego. Ogłoszenia o pracę za granica znajdują się na wielu stronach internetowych poświęconych tematyce pracy. Umowa o pracę powinna zostać zawarta niezwłocznie po podjęciu pracy. Powinna zawierać dane osobowe pracownika i wszystkie dane pracodawcy. Zapisana powinna też być kwota pensji oraz dodatkowe świadczenia przysługujące każdemu pracownikowi typu opieka lekarska w Norwegii czy prawo do zasiłków w razie wypadku przy pracy. Praca w Norwegii jest bardzo popularna, dlatego tez pracodawcy zatrudniają najlepszych w danym fachu. Czasem można po prostu spóźnić się ze złożeniem CV aby zostać zatrudnionym.
Tekst oraz zdjęcia należą do właściciela domeny.
Wyjazd do Norwegii
Wyjazd do Norwegii – polacy chętnie przyjeżdżają do tego kraju
Praca w Skandynawii jest dobrym sposobem na zarobek. Nasi rodacy zarabiają tam nieporównywalnie więcej niż u polskiego pracodawcy. Polacy chętnie tam wyjeżdżają gdyż można zarobić całkiem dobre pieniądze. Szczególnie można zarabiać u takich pracodawców, którzy oprócz wypłaty za wykonywaną pracę, oferują nocleg i całodobowe wyżywienie. Norwegia jest przyjaznym krajem dla Polaków jeśli chodzi o zamieszkiwanie. Jest łatwiej znaleźć pracę, zarówno szukając jej na własną rękę lub za pośrednictwem biur pracy. Aby znaleźć pracę w Norwegii trzeba na początku poświecić trochę czasu. Następnie aby móc rozpocząć znalezioną pracę w Norwegii należy najpierw postarać się o tak zwane pozwolenie na prace a przede wszystkim pozwolenie na pobyt w Skandynawii. Oprócz bardzo dobrych warunków finansowych jakie oferują norwescy pracodawcy. Oprócz dobrych warunków pracy Norwegia zachwyca swoim wyglądem i przepięknymi krajobrazami. Koniecznie trzeba zobaczyć norweskie fiordy i góry. Życie w Norwegii jest określane jako prostsze przez Polaków. Po prostu łatwiej się tam żyje.
Powszechne zjawisko emigracji
Polacy za granicą chętnie uczą się języków obcych aby łatwiej było się porozumieć na co dzień w różnych sytuacjach oraz w kontakcie z pracodawcą. Niewątpliwie znajomość języka obcego, który obowiązuje w kraju, w którym się pracuje ułatwia kontakty międzyludzkie. Norwegia jest jednym z przodujących krajów, które chętnie zatrudniają obcokrajowców. Polonia w Norwegii jest mile widziana i z wzajemnością. Polacy chętnie wyjeżdżają do pracy aby godnie zarabiać, bo norwescy pracodawcy należycie wynagradzają za pracę. Ponadto Polacy na emigracji są chwaleni za pracowitość i rzetelność wykonywanej pracy. Emigracja do Norwegii jest bardzo częstym zjawiskiem w wielu krajach. Bardzo dużo osób poszukuje odpowiedniego kraju aby mieć pracę i zarabiać. Aby pracować w Norwegii trzeba mieć pozwolenie na pobyt oraz na pracę, jednakże zdobycie takich zezwoleń nie jest trudne i chętnie zezwolenia są wydawane dla Polaków. Ogłoszenia o pracę można znaleźć prawie na wszystkich portalach internetowych dotyczących pracy.
Dobra praca tylko na emigracji
Polacy w Norwegii stanowią dużą grupę ludzi. Chętnie wyjeżdżają za granicę aby zarobić pieniądze, bo są godziwie wynagradzani a ponadto maja takie same przywileje pracownicze jak norwescy pracownicy. Duże pieniądze kuszą każdego obcokrajowca, który u siebie w kraju nie miałby szans na godną wypłatę i dlatego emigracja jest tak powszechna. Wyjeżdżając do Skandynawii warto mieć prawo jazdy i zatrudnić się jako kierowca w transporcie, gdyż sektor ten jest bardzo rozwinięty i ciągle potrzeba nowych pracowników. Najlepiej gdyby mieć kategorię C bądź też C + E, ale i z kategorią B można znaleźć dobrą pracę. Kierowcy jeżdżący na tirach zarabiają kilkakrotnie więcej niż w Polsce. Norwegia jest przyjaznym krajem dla Polaków jeśli chodzi o zamieszkiwanie i możliwości znalezienia zatrudnienia. Nawet informacje w urzędach tłumaczone są na język polski aby każdy mógł zrozumieć treść ogłoszeń. Praca w Norwegii jako kierowca jest bardzo pożądanym zajęciem przez Polaków tam wyjeżdżających. Oprócz posiadania prawa jazdy trzeba opanować przepisy ruchu drogowego w Skandynawii i można zaczynać pracę.
Tekst oraz zdjęcia należą do właściciela domeny.
Życie w Norwegii
Życie w Norwegii jest dosyć proste
Wielu pracodawców norweskich umieszcza oferty na forach i portalach internetowych. Norwegia jest krajem obleganym przez obcokrajowców w celu poszukiwania pracy. Ludzie jadą tam w pogoni za pracą ponieważ tam mogą zarabiać o wiele więcej niż w Polsce. Jedni jadą tam sami aby całymi dniami pracować a inni zabierają swoje rodziny i żyją tak samo jak w Polsce. Dzieci chodzą do szkół norweskich a żony pracują bądź zajmują się domem. Edukacja w Norwegii jest przyjazna dla obcokrajowców, zarówno jeśli chodzi o naukę języka norweskiego jak i codzienna naukę w szkołach. Polacy za granicą chętnie uczą się języka obowiązującego w danym kraju, aby łatwiej było się porozumieć w pracy czy kontaktach towarzyskich, bo i takie się zawiązują jeśli wyjeżdża się na dłużej. Norweski jest to dość skomplikowany język, gdyż zawiera wiele dialektów. Ofert pracy w Norwegii warto szukać głównie w sieci, gdyż jest to sposób szybki, wygodny i bezpłatny. Legalna praca w Norwegii ma ten plus, że jeśli się ją straci to przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w Norwegii.
Polacy za granicą to codzienność
Głównym czynnikiem, dla którego wiele osób decyduje się wyjechać za granicę są właśnie pieniądze. Emigracja do innego kraju zawsze odbywa się w jakimś celu i przeważnie są to pieniądze. Niektórzy decydują się na wyjazd wtedy gdy nie mogą znaleźć pracy w ojczystym kraju a niektórzy wyjeżdżają nawet wtedy gdy mają pracę ale chcą zarobić więcej. Najczęściej takie osoby biorą urlop bezpłatny i wyjeżdżają na pewnie, z góry określony czas po to by zarobić konkretną kwotę pieniędzy. Polacy w Norwegii to codzienność. Coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd zarówno, krótki w celu zarobienia konkretnej kwoty pieniędzy lub dłuższy jeśli znajdą dobrą pracę. Polacy chwalą norweskich pracodawców bo traktują oni polskich pracowników godnie i dobrze płacą za wykonaną pracę, a pracodawcy chwalą sobie pracowników obcokrajowców. Odkąd praca w Skandynawii a dokładnie w Norwegii stała się legalna, kraj ten jest oblegany przez tłumy zainteresowanych pracą osób z różnych zakątków. Norweski rynek pracy dla obcokrajowców jest otwarty.
Nauka norweskiego w Skandynawii
Często norwescy pracodawcy sponsorują pracownikowi, którego zatrudniają kurs językowy. Ale tez jest możliwość zapisania się na kurs norweskiego poprzez miejscowy urząd pracy. W obydwu wypadkach kurs języka jest darmowy. Polonia w Skandynawii chętnie uczy się ojczystego języka Norwegów. Znajomość języka ułatwia codzienne życie i funkcjonowanie w obcym środowisku. Norwegia jest krajem przychylnym zatrudnianiu obcokrajowców. Pracodawcy cenią umiejętności i zaangażowanie szczególnie wykazywane przez Polaków. Patrząc na rejestr ludności w Norwegii można zauważyć, że odkąd praca za granicą stała się legalna i nie ma granic, Polacy coraz częściej wyjeżdżają do Skandynawii na zarobek. Prawo norweskie mówi, że każdy obcokrajowiec zatrudniony do pracy musi być równo traktowany z pracownikami norweskimi i ma takie same prawa i przywileje pracownicze. Oprócz tego, że w Norwegii można dobrze zarobić to oprócz tego kraj ten przyciąga pięknymi krajobrazami. Największą atrakcją w Norwegi są norweskie fiordy.
Działalność związków zawodowych
Polacy za granicą chętnie uczą się języka obowiązującego w danym kraju, aby łatwiej było się porozumieć z pracodawcą i w sytuacjach dnia codziennego. W pracy znajomość języka obcego jest ułatwieniem zarówno dla zleceniodawcy jak i zleceniobiorcy. Norwegia jest krajem przychylnym zatrudnianiu obcokrajowców. Pracodawcy cenią umiejętności i zaangażowanie w wykonywana prace przez Polaków. Emigracja do Norwegii wymaga zdobycia pozwolenia na pobyt oraz na pracę, jednakże zdobycie takich zezwoleń nie jest trudne i chętnie zezwolenia są wydawane dla Polaków. Wnioski składa się w komisariacie Policji. Polacy są zwolnieni z opłat za złożenie takowych wniosków. Zatrudnienie można znaleźć w wielu sektorach pracy na przykład: w budownictwie, elektryce, jako kierowca czy w opiece społecznej. Związki zawodowe w Norwegii chcą wypchnąć konkurencyjnych polskich, pracowników z rynku pracy. Polacy są konkurencją bo maja płacone niższe stawki niż pracownik norweski. Tylko na pierwszy rzut oka działania związkowców wyglądają na korzystne dla pracowników z za granicy.
Tekst oraz zdjęcia należą do właściciela domeny.
Polsko-norweska wymiana handlowa w 2015 roku
Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane nt. wymiany handlowej między Polską a Norwegią
Według wstępnych danych GUS eksport Polski ogółem w 2015 r. wzrósł o 7,8% i wyniósł 178,710 mld EUR. W tym samym okresie import wzrósł o 3,9% do poziomu 175,032 mld EUR. Tym samym bilans w handlu zagranicznym Polski w skali roku wyniósł 3,678 mld EUR.
Wartość obrotów handlowych między Polską a Norwegią w 2015 roku spadła w skali roku o 8,4%, osiągając poziom 4,648 mld EUR. Polski eksport do Norwegii spadł w analizowanym okresie o 11,6% do 2,459 mld EUR, podczas gdy import spadł o 5,2% do 2,189 mld EUR. W efekcie tego, bilans w handlu między Polską a Norwegią wyniósł 0,270 mld EUR.
Wśród głównych grup towarowych posiadających największy udział w eksporcie ogółem odnotowano:
– Pojazdy, statki powietrzne, jednostki pływające i współdział. urządzenia (udział 45,6%) – kod CN XVII – spadek wartości eksportu o 14,3% r/r,
– Wyroby nieszlachetne i wyroby z metali nieszlachetnych (udział 12,3%) – kod CN XV – spadek o 28,2% r/r,
– Urządzenia mechanicznie i elektryczne; do rejestracji i odbioru dźwięku (udział 10,8%) – kod CN XVI – spadek o 5,3% r/r,
Wśród głównych grup towarowych posiadających największy udział w imporcie ogółem odnotowano:
– Zwierzęta żywe; produkty pochodzenia zwierzęcego (udział 30,7%) – kod CN I – spadek wartości importu o 2,4% r/r,
– Pojazdy, statki powietrzne, jednostki pływające i współdział. urządzenia (udział 26,1%) – kod CN XVII – wzrost wartości eksportu o 5,5%,
– Wyroby nieszlachetne i wyroby z metali nieszlachetnych (udział 18,9%) – kod CN XV – przyrost o 6,6% r/r.
Źródło: Portal Promocji Eksportu (norway.trade.gov.pl)
Fot: freeimages.com
Zniżka na rozmowy do Polski
Dajemy 50% rabatu w abonamencie EU+
Nieograniczone połączenia do Polski i całej UE wraz z fantastycznymi planami w abonamencie. Dzięki temu możesz teraz otrzymać 30 GB razem z nieograniczonymi połączeniami za 300 koron. (zamiast 600 kr). Dzięki temu możesz zaoszczędzić 50% w swoim abonamencie. Najtańszy abonament w Norwegii zaczyna się od 50 koron.
Szczegóły: mycall.no
Oszczędź 1000 kr na telefonie z serii Samsung Galaxy S10 i weź udział w konkursie!
MyCall tnie ceny na wszystkie modele z serii Samsung Galaxy S10 i dodatkowo rozpoczyna wakacje z fantastycznym konkursem! Może to właśnie twój telefon w całości opłaci MyCall?
Wraz z nadejściem lata, MyCall w Norwegii przygotował konkurs dla wszystkich swoich klientów, którzy mają w planach zakup nowego telefonu.
Teraz możesz dodatkowo zaoszczędzić 1000kr na wybranym telefonie z serii Samsung Galaxy S10.
Pamiętaj, że w MyCall możesz rozłożyć wartość telefonu i spłacać go w ratach 0% nawet do 36 miesięcy!
MyCall podwaja internet podczas trwania Mistrzostw Świata!
Mundial rozpoczęty! Kibicujemy naszym!
Z tej okazji MyCall przygotował niezłą promocję, dla tych, którzy będą oglądać mecze w swoich telefonach czy na tabletach.
Przez cały okres trwania Mistrzostw Świata, MyCall podwoi każdy zakupiony przez ciebie pakiet internetowy w Norwegii! Co trzeba zrobić? Nic trudnego! Należy jedynie aktywować promocję na swoim numerze! Aktywacja jest bezpłatna.
Wyślij SMS o treści VMDATA pod nr 06160.
Więcej na: mycall.no
Ale to nie wszystko!
Na fanpage MyCall na Facebook’u, można od dzisiaj brać udział w konkursach i wygrać świetne nagrody! iPhone X, pakiety internetowe, torby sportowe, i wiele, wiele więcej!
Więc śledź MyCall i zgarniaj nagrody!
Zimowe promocje od MyCall

Idzie zima, a wraz z nią super promocje od MyCall!
Extra 1000 minut do Polski!
Bez dodatkowych kosztów! Na długie zimowe rozmowy z rodziną i przyjaciółmi.
Jesteś klientem Value 199, 349 lub 499? Od 1. grudnia, aż przez 3 miesiące, MyCall będzie dokładał dodatkowe 1000 minut do Polski na twoje konto.
Tanie surfowanie w Polsce!
Wybieracie się z Norwegii do Polski na Święta? Roamingowe surfowanie po internecie będzie aż o połowę tańsze przez cały grudzień, we wszystkich krajach należących do Strefy Taniej.